Середа, 2020-01-29, 7:19 AM
 
Андрій Бондаренко
Персональний сайт

» Навігація
» Посилання
Блог на Wordpress.com
"Композитор" - проект Півтона Безвухого

Соль-ре-соль

Соль-ре-соль - так я планую назвати інструментальний ансамбль, що бере участь у моїх проектах.

Коли засновано "Соль-ре-соль"? Дата заснування ансамблю губиться у сивій давнині. У дещо варійованих складах ансамбль брав участь у прем'єрі таких творів як  "sinfonia piccola №2" (2002), "райок по-українськи" (2005, 2007), а також у дитячих балетах - "Ходить гарбуз по городу" (2008), "Муха-цокотуха" (2009) та "Маугліана" (2010). Втім ідея спорядити ансамбль назвою прийшла лише 2011 року, напередодні прем'єри  мюзиклу "Аліса в дивокраї".

Що означає "соль-ре-соль"?
Соль-ре-соль взагалі кажучи може означати:
  • Просто послідовність нот "соль", "ре" і знову "соль".
  • Так називалася штучна мова, яку розробив французький музикант Жан Франсуа Сюдр в 1817 році. Її особливість полягала в тому, що усі слова в ній складалися виключно із назв звуків, завдяки чому цією мовою можна було розмовляти, співати, або просто грати на музичних інструментах. Щоправда в останньому випадку спілкуватися нею могли лише люди з абсолютним музичним слухом. На жаль більш популярною стала інша штучна мова - "есперанто", але і про соль-ре-соль не забули, принаймні на Вікіпедії.
  • Нарешті тепер "соль-ре-соль" може означати інструментальний ансамбль, скликаний  мною. Звичайно у творах, який грає наш ансамбль можна знайти величезну кількість нот "соль" і "ре", навіть у послідовності соль-ре-соль. Але це не головне. Я все ще лишаюсь прибічником ідеї, що музика може виражати щось достатньою мірою осмислене. Звичайно, мова сольресоль і те, що музикознавці називають музичною мовою - це різні речі, у Сюдра усім послідовностям нот надається строго конкретне значення, музична мова ж виражає щось таке, що неможливо описати словами. Однак обидві щось виражають - принаймні мусять виражати, інакше я втрачаю до них інтерес. Втім навіть це не головне. Головне в наш збочений постмодерном час - просто сам факт наявності назви.
Хто грає в Соль-ре-соль? Найбільше, окрім автора, в цьому ансамблі грали мабуть Яків Душаков (віолончель) та Андрій Дьомін (кларнет). На прем'єрі "Аліси в дивокраї" в ансамблі гратимуть також Святослава Семчук (скрипка), Данило Шуригін (ударні), Володимир Богданович (гобой), Анатолій Зеленько (гітара), Павло Зубов (бас-гітара).

Чи є у Соль-ре-соль продюсер? Місце вакантне, так що ласкаво просимо!  
» Пошук

© Андрій Бондаренко, 2020